Antagna elever till årskurs 1

Vi önskar alla nya elever varmt välkomna till oss!


Reservantagningen avslutas den 15 september.

Bygg- och anläggningsprogrammet
August Andersson, Joel Andersson, Arvid Boman, Moa Borg, Dennis Brink, Junladit Chatseri, Jonatan Dahlberg, Olle Eklund, Samuel Fröman, Isabella Gelin, Christian Jacobsson, Fanny Jansson, Rasmus Karlsson, Denise Kilpeläinen, Simon Linder, Chard Lorenz Miranda Linget, Hampus Munter, Jesper Nilsson, Hugo Nordenberg, Kenny Yasser Nshimirimana, Hannes Nylén, Linus Olofsson, Alexander Pettersson, Lina Ström, Nils Strömberg, Bengt Svalefors, Elis Turunen, Timothy Westlund, Dennis Wickholm, Willy Wickman.

Barn- och fritidsprogrammet
Mona Abdi, Sofia Björkman, Emma Edling, Amanda Hallstensson, Ric Hallén, Alice Holmkvist, Erik Isegren, Brandon Kabahizi, Anton Karlsson, Nora Karlsson, Olivia Karlström, Marcus Månpärla, Melanie Sivermalm, Casper Vallén, Filippa Walker Larsson, Björn Widgren, Mathilda Ögren.

El- och energiprogrammet
Adam Andersson, Emil Appelfeldt, Joel Dahlberg, Marcus Edling, Calle Englundh, August Eriksson, Joakim Eriksson, August Hanné, Isac Hargefeldt, Jonathan Hoffsten, Ayub Aden Ibrahim, Kevin Inersjö, Pontus Innala, Pierre Jansson, Korawit Khunsunon, Kevin Kling, Benjamin Knutsson, Richard Leiringer, Kevin Lindqvist, Jonathan Länder, Sajjad Mohammedi, Oskar Nyberg, Pontus Ramström, Leo Runngren, Albin Sandell, Emil Svennas, Gustav Thilén, Zoltán Martin Tóth, Pontus Wengström, Filip Åsing.

Ekonomiprogrammet
Safiya Abdulahi Saleban, Abdirasaq Abdiqadir Abukar, Sandra Ahlström, Rebecca Andersson, Angus Bakke, Ida Basmarke, Ninn Blomkvist, Freddie Borg, Rania Bryttmar, Emmie Dew, Zackarias Enberg, William Englund, Fanny Eningsjö, Julia Glad, Viktor Gånheim, Ajda Hasanovic, Dino Hasecic, Matilda Hildingstam, Malin Hällstrand, Emma Isola, Andreas Johansson, Isa Kivilompolo, Elliot Käthner, Ludvig Axel Landström, Felice Leijon Gökceli, Anders Lindberg Pontus Lundberg, William Lundmark, Albin Luthman, Fowsiya Mohamud, Edwin Molin Sköldestig, Julia Nilsson, Felicia Nyman, Viktor Jonathan Oleandersson, Oliver Olssén, Hafsa Bashir Omar, Jacob Pedersen, Albin Persson, Berfin Sarihan, Linnéa Sjöblom, Albin Sköld, Emanuel Theander, Gabriel Westergren, Thea Wigh, Pontus Ålin, Jesper Östergren, Lowe Österlund, Sigge Överstad.

Estetiska programmet, inriktning musik
Navaporn Boonluea, William Ekroth, Theodor Enberg, Jonna Gustafsson, Gustav Hedenstedt, Emma Hultqvist, Jennifer Larssén, Arvid Laurin, Oliver Lennvall, Gustav Lundin, Elsa Löf, Izabelle Moen, Maya Persson, Jasmine Vieraankivi, Eric Wikstrand.

Fordons- och transportprogrammet
Elias Akpinar, Jesper Andersson, Lukas Axelsson, Lukas Brisenmark, Alexander Edling, Elin Ericsson, Lucas Gidebrant, Jack Hansen, Timo Heinä, Walid Mahamed Ibrahim, Dennis Johansson, Vinzent Johansson, Muhammed Mustafa Kaplan, Felicia Kennegård Forsén, Can Ahmet Koyuncu, Molly Lenngren, Gustav Lundin, Carl-Johan Malmqvist, Andri Palsson, Jonathan Persson, Alexander Pettersson, Susmithan Pushparajah, Linnéa Rosqvist, Lucas Rörström, Sean Saengfa, Jesper Wall, Gabriel Widblom, Willy Örnestav.

Handels- och administrationsprogrammet
Masud Abdurahaman, Fadhel Muslem Al-Hassan, Hanna Andersson, Clara Bender, Fredrika Bodin, Jasmin Cheikh Ahmad, Medra Daoud, Aciro-Emilia Didi, Evilina Eneroth, Jasmina Everitt, Sara Glennhammar, Ahmed Mohamed Haroun, Rasmus Hovryd, Jessica Irvebrant, Peter Issa, Martin Jansson, Jacob Johansson, Albin Korhonen, Elin Lager, Tobias Lenell, Wilma Lennvall, Fredrik Lundestrand, Ibrahim Abdi Moussa, Ida Norell, Hamzeh Ahmad Saleh, Asha Sharif, Lucas Westermark, Wilhelm Wilhelmsson.

Naturvetenskapsprogrammet
Abdalla Mohamud Ahmed, Mohamed Abdulkadir Ahmed, Jenny Alebark, Lama Amer, Cornelia Bergström, Hilda Bjurström, Sahra Cabdirahman Cali, Rolando Da Silva Fernandes, Linnéa Dhenstrand, David Dryselius, Eleonora Englundh, Saga Eriksen, Viktor Gustavsson, Tuva Helfridsson, Michaela Hellsberg, Inger Hellstrand, Disa Hultén, Hilde Jagemo, Natalia Jakobsson, Hawa Ahmed Jama, Elsa Johansson, Malin Johansson, Theodor Johansson, Josefine Jonsson, Tiffanie Lefteri, Clara Lindvall, Taha Ahmed Munir, Elise Nordenberg, Sanna Nyholm, Emilia Pettersson, Rikard Platzer, Elliott Ryderdahl, Adelina Sandkvist, Sebastian Sjöberg, Malva Steen, Matilda Strömberg, Rojdan Sözen, Isak Thorsell, Lydia Thuuri, Nejra Vazda, Elin Viberg, Emilia Vilén, Louise Welén, Arvid Westman, Matilda Wetterholm, Erik Wiklund, Gustav Wiklund, Nora Ärnils.

Restaurang- och livsmedelsprogrammet
Alexander Alm, Hanna Bergman, Gabriel Ekström, Alexander Högberg, Anton Korhonen, Justin Lind, Erik Lindqvist, Rickard Lundgren, Phakphum Narinthon, Lucas Nevelius, Christian Nilsson, Linn Sainmaa Gardtman, Elin Siljesvärd, Benjamin Sundén.

Samhällsvetenskapsprogrammet
Alan Abed Morad, Linnéa Alexandersson, Vilgot Beckman, Kalle Bergheden, Linnéa Bergseje, Alva Björkman, Moa Björkqvist, Madelene Bohjort, Molly Bärlund, Helge Carlström, Julia Carlström, Beimnet Debas, Martin Demervik, Paulina Dogan, Elin Ek, Emilia Eriksson, Linda Johanna Nannie Eriksson, Filip Glatz, Alice Gustavsson, Felix Hellqvist, Selma Hodzic, Emil Holm, Elinn Hultén, Ebba Johansson, Vilma Johansson, Wilma Karestål, Johanna Karlsson, Ebba Kvernplassen, Erik Kvernplassen, Felicia Ladenstedt, Ronja Larsson, Emma Lavén, Emilliano Leguizamon, Samuel Liljestrand, Wilma Lindblad, Jennifer Lindblom, Fabian Lindgren, Oliver Lönneström, Jonatan Manros, Olivia Medin, Octavio Melia Oyanedel, Tilde Moberg, Falastin Husein Mohamud, Fardousa Husein Mohamud, William Ohlsson, Maja Olsson, Andrea Petersson, Kajsa Pihl, Stephanie Maria Carolina Poddany, Sara Sandin, Thea Segersköld, Lukas Segersten, Freja Sjögren, Elin Sjölund, Nora Stenholm, Tuva Stigsdotter, Amanda Sundin Wennerstrand, Julia Sundin Wennerstrand, Isabelle Synnerlöv, Simon Tapper, Hanna Tipura, Olle Vikström, Hanna von Rüdiger, Madelene Zereba, Thelma Åberg.

Teknikprogrammet
Khalid Ahmed, Rasmus Andersson, Antoine Asmar, Joel Backman, Vilma Barbus, Maja Brandell, Elsa Dahlberg, Medro Daoud, Leonard Engvall, Emil Eriksson, Jakob Eriksson, Sigthór Bjarmi Geirsson, Hannes Gustafsson, William Holmgren, Gabriel Holén, Engla Janze, Julia Janéh, Christoffer Johansson, Joel Jonsson, Oscar Karlsson, Gabriel Kazai, Maximilian Lagerberg, John Lagö, Ahmed Liban, William Lindblom, Morgan Lindegren, Alexander Lindgren, William Lindkvist, Hampus Lundin, Deividas Malaska, Arvid Melberg, Karl Axel Moberg, Mohidin Mohamed, Samuel Norén, Björn Olsson, Gustav Orling, Filip Ruthström, Leon Rylander, David Sahi, Mohamed Saleh, Elias Sjöberg, Simon Spång, Levon Stepanyan, Jonathan Svanberg, Dennis Söderblom, Lukas Thomén, Hedda Thunell, Herman Thunell, Vidar Törnberg, Linnéa Unnerstedt, Jerry Wallinder, Albin Wallström, Salam Zaqout, Isak Åsing, Jakob Öztomsuk.

Vård- och omsorgsprogrammet
Mikaela Andersson, Lovisa Boström, Joel Fransson, Elvira Kukic, Jacqueline Liedholm, Josiane Ngabonziza, Maria Nordin, Cornelia Nyqvist, Emelie Pecovnik, Moa Strömberg, Jenny Svalborg, Fiona Wallén.